top of page

Asyaport, MSC, Medlog Ve Tekirdağ Çevre Şehircilik Ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Çalışanlarından Plaj Temizliği

 

Türkiye'nin ilk EcoPort PERS sertifikalı ve Sıfır Atık Belgeli Asyaport; Dünya denizlerinde gerçekleştirdiği sürdürülebilirlik ve doğayı koruma çalışmaları ile MSC, yaptığı demiryolu yatırımları ve karayolunda daha çevreci araçların kullanımı ile karbon ayak izini her geçen gün düşüren Medlog ile Tekirdağ Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü personelleri bir araya gelerek 3 Haziran Cuma günü plaj temizliği çalışması yürüttü.

 

Asyaport, MSC ve Medlog çalışanları ile birlikte Tekirdağ İl Çevre ve Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü personelinin katılımı ile kıyı ve denizlerin korunmasına yönelik farkındalık oluşturmak, giderek artan çevre sorunlarına karşı işbirliği sağlamak, halkı bilinçlendirmek, gelecek nesillerin doğaya saygılı ve bilinçli bireyler olmasına dikkat çekmek amacı ile Tekirdağ Kumbağ Mahallesi Gündal Plajı’nda gönüllü temizlik çalışması düzenledi.

5 Haziran Dünya Çevre günü kapsamında bir araya gelen yaklaşık 80 kişilik gönüllü ekip; kıyı şeridindeki izmarit, şişe, poşet gibi çöpleri topladı.

Kurulu olduğu Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde hem liman içerisinde hem de liman dışında yaptığı örnek çalışmalarla doğaya ve çevreye saygısını iş modeli olarak benimseyen Asyaport’taki liman içi taşıyıcılarda Avrupa’da ve Türkiye’de ilk olan LNG yakıt kullanılıyor. Limanda bulunan tüm vinçler elektrik enerjisiyle çalışıyor ve kullanılan elektrik enerjisinin bir kısmı Liman bünyesinde kurulu Güneş Enerjisi Sisteminden karşılanıyor.

Asyaport, MSC ve Medlog; 2018 yılından itibaren her yıl liman sahasının yanında bulunan Gündal plajını gönüllü çalışanları ile temizleyerek çevre ve sosyal sorumluluk taahhütlerini yerine getiriyor ve belirlediği hedefler doğrultusunda, çevreye duyarlı liman öncülüğünü sürdürmeye devam ediyor.

bottom of page