top of page
medlog_yesillojistik_edited.jpg

MEDLOG TÜRKİYE, YEŞİL LOJİSTİK BELGESİ ALDI

Kombine taşımacılık lideri Medlog Türkiye, “Yeşil Lojistik Belgesi” almaya hak kazanarak yeşil lojistik ilkelerine bağlı daha sürdürülebilir bir gelecek için taahhüdünü sürdürüyor.

Medlog_ECM_Sertifika_Kapsam_Genisletme.jpg

MEDLOG TÜRKİYE, ECM SERTİFİKASINI GENİŞLETEREK YENİ YETKİNLİKLER SUNUYOR

2011 yılında faaliyetlerine başlayan ve Türkiye çapında 800 çekici, 386 vagon ve 23 demiryolu bağlantılı 30 konteyner deposuyla geniş yelpazede lojistik çözümler sunan Medlog Lojistik, geçtiğimiz yıl aldığı Bakımdan Sorumlu Kuruluş (ECM- Entity in Charge of Maintanance) sertifikasının kapsamını genişleterek tüm vagonlarının bakım onarım işlemlerinin yanı sıra revizyon işlemlerini de gerçekleştirmeye başladı.

deprem yardım treni.JPG

MSC GRUBU SEFERBER OLDU

MSC Grubu, yaşanan felaket nedeniyle tüm lojistik imkanlarını depremzedeler için kullanıyor.

ECM-1.jpeg

MEDLOG TÜRKİYE, ECM SERTİFİKASI İLE LOJİSTİK HİZMETLERİNİ GENİŞLETİYOR

Haziran 2011’de Türkiye’de faaliyete başlayan MEDLOG, kapıdan kapıya taşımacılığın yanı sıra, demiryolu taşımacılığı, transit taşıma, proje taşımacılığı ve depo hizmetleri veriyor. Türkiye’nin en büyük taşıma işleri organizatörlerinden biri olarak demiryolu faaliyetleri de organize eden MEDLOG Türkiye, bu kapsamda, Avrupa Birliği dahilindeki demiryolu ağında kullanılacak yük vagonlarının bakımından sorumlu her kuruluş için geçerli olan Bakımdan Sorumlu Kuruluş (ECM- Entity in Charge of Maintanance) sertifikasının sahibi oldu.

lojitrans-2.JPG

MEDLOG TÜRKİYE BİR KEZ DAHA YILIN DEMİRYOLU OPERATÖRÜ SEÇİLDİ

Logitrans Transport Lojistik Fuarı kapsamında düzenlenen Atlas Lojistik Ödülleri’nde MSC Grubu şirketlerinden Medlog Lojistik Gemicilik ve Turizm A.Ş., yılın “Demiryolu Taşıması Firması (Operatörler)” ödülüne layık görüldü.

Bilek Güreşi - 2.jpg

MSC GRUBU,

BİLEK GÜREŞİ VE FUTBOL TURNUVALARIYLA PERSONELİNİ MOTİVE ETMEYE DEVAM EDİYOR

MSC Grubu çatısı altındaki şirketlerden MSC, Asyaport ve Medlog Lojistik, sportif aktivitelerle çalışanlarını motive ediyor. Ekim ve Kasım aylarında düzenlenen futbol ve bilek güreşi turnuvalarında toplam 225 personel mücadele etti.

Görsel-2.jpg

TÜRKİYE-ALMANYA ARASINDA BLOK TREN TAŞIMALARINA MEDLOG DESTEĞİ

Türk-Alman lojistik ağı Çobantur Boltas’ın Ocak ayında başlattığı Almanya – Türkiye arasında yapılan haftalık gerçekleşen karşılıklı blok tren seferlerinin son durağı Medlog’un Tekirdağ tren istasyonu oldu.

Asyaport-2.jpg

Asyaport, MSC, Medlog Ve Tekirdağ Çevre Şehircilik Ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Çalişanlarindan Plaj Temizliği

Türkiye'nin ilk EcoPort PERS sertifikalı ve Sıfır Atık Belgeli Asyaport; Dünya denizlerinde gerçekleştirdiği sürdürülebilirlik ve doğayı koruma çalışmaları ile MSC, yaptığı demiryolu yatırımları ve karayolunda daha çevreci araçların kullanımı ile karbon ayak izini her geçen gün düşüren Medlog ile Tekirdağ Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü personelleri bir araya gelerek 3 Haziran Cuma günü plaj temizliği çalışması yürüttü.

6f81b15c-093b-483a-bb43-603981a8bf11.jpeg

“ASYAPORT & MSC & MEDLOG İLE TARİHE SAYGI” FOTOĞRAF YARIŞMASI

ASYAPORT; Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu ve 10 Logos Fotoğraf Atölyesi iş birliği ile, Çanakkale Zaferi’ni kutladığımız ve şehitlerimizi andığımız bu tarihi günde, Türkiye’nin amatör ve profesyonel fotoğrafçılarının bir araya geleceği, “ASYAPORT & MSC & MEDLOG ile TARİHE SAYGI” isimli yeni bir fotoğraf yarışması düzenliyor.

151020211417255982762.jpg

KARABAĞ'A, TEKiRDAĞ'DAN TRENLE TOHUM SEVKiYATI

Tekirdağ'dan, Azerbaycan'ın Ermenistan işgalinden kurtardığı Karabağ bölgesine, Trakya'dan ithal edilen, arpa ve buğday tohumlarının trenle sevkiyatı yapıldı.

Çırpan-2.jpg

TEKİRDAĞ’IN AVANTAJLARI BULGARİSTAN’DA ULUSLARARASI EKONOMİK FORUMDA ANLATILDI

5-6 Eylül tarihlerinde, Bulgaristan’ın Çırpan Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler çerçevesinde “Uluslararası Ekonomik Forum – Çırpan 2021” gerçekleştirildi. Ana temalarını turizm, sanayi ve lojistik sektörlerinin oluşturduğu foruma Tekirdağ’ın Şarköy ve Saray belediye başkanları, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden birlikler, ticaret odaları ile birlikte Medlog Lojistik ve Asyaport yetkilileri de forumda yer aldı.

DSC_7326.JPG

MEDLOG LOJİSTİK, FİLOSUNA EKLEDİĞİ ÖZVARLIK LOWBED DORSELERLE AĞIR YÜK TAŞIMACILIĞI GERÇEKLEŞTİRİYOR

2011 yılında kurulan Medlog Lojistik iş ortaklarının ihtiyaçlarına ve yüklerinin özelliklerine göre sunduğu çözümlere her geçen gün bir yenisini ekliyor. 2020 yılında proje yük taşımaları gerçekleştiren Medlog Lojistik araç filosuna kattığı özmal lowbed dorselerle proje yüklerini tek elden yürütüyor.

19.08-Medlog Tekirdağ Tren İstasyonu.png

DEMİRYOLU YÜKLERİ ORTA AVRUPA’YA İLERLEDİ

Taşımacılıkta gerçekleştirdiği atılımlar ile hızlı ve çevreci yollar açan MEDLOG Lojistik , demiryolu taşımalarını Orta Avrupa içlerine kadar ilerletti. Kasım 2020’de MEDLOG Tekirdağ Tren İstasyonu’ndan Bulgaristan’a giden ilk ihracat yükünün ardından şimdi de Anadolu’dan gelen yükler Tekirdağ’da birleştirilip, ihracat işlemleri tamamlandıktan sonra kesintisiz olarak olarak Macaristan Szolnok’a demiryolu ile taşınacak.

DSC_5690 (Kopyala).JPG

ESKİŞEHİR’İN YENİ LİMANI ASYAPORT

Eskişehir’in Çukurhisar Demiryolu İstasyonu’nunda hizmet veren Medlog Lojistik, bölgenin seramik yüklerini Tekirdağ-Asyaport’a demiryolu ile aktarmasız taşıyarak dünyanın 500 limanına erişim imkanı sağlıyor. Ekim 2020’de Medlog’un, Çukurhisar İstasyonu’unda faaliyete geçmesi ile birlikte taşımalarına başlanan ve bugün 600. konteyner yüklemesini gerçekleştiren VitrA Karo için firmanın yetkililerinin
katıldığı bir tören düzenlendi.

pcci-2.jpeg.jpg

BULGARİSTAN’A DEMİRYOLU ÇIKARMASI

Medlog Lojistik ve Asyaport yetkilileri 9-10 ve 11 Mart günlerinde Bulgaristan’da Bulgar ticaret odaları, sektör temsilcileri ve iş adamları ile bir araya geldi. Toplantılarda Trakya Bölgesi’ndeki demiryolu çalışmaları ve Tekirdağ’dan gerçekleştirilen demiryolu ile ilk transit yüklemenin 10 günlük avantajı hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

bulgaristan

BULGARİSTAN’A TREN İLE İLK TRANSİT YÜK YOLA ÇIKTI

Türkiye’nin ilk ve en büyük transit limanı (Hub Port) olan Asyaport, kuruluş amaçlarından birini daha gerçekleştirdi. Geçtiğimiz Kasım ayında faaliyete geçen Medlog Tren İstasyonu’na bağlantısı ile Asyaport’a gelen yükler demiryolu ile Tekirdağ’dan Avrupa’ya taşınacak. Bu bağlamda ilk transit yük bugün Bulgaristan’a yola çıktı.

DSC_5000.JPG

ULAŞTIRMA BAKANI ASYAPORT’TA İNCELEME YAPTI

Asyaport Limanı ve Medlog Tren İstasyonu’nu gezen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Asyaport Limanı’nın büyüme alanında inceleme yaptı. Yatırımlarından dolayı Asyaport Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer’e teşekkür eden Karaismailoğlu, “Ahmet Bey durmak yok yatırıma devam” dedi.

2.jpeg

AVRUPA’YA YENİ YOL AÇILDI

Türkiye ihracatı son zamanlarda rekorlar kırsa da sınırlardaki sıkışıklık ve transit geçiş vizelerinde yaşanan
sorunlar, zaman ve döviz kaybına sebep oluyor. Bu duruma çözüm getirmek amacıyla 13 Kasım Cuma
günü Medlog Tekirdağ Tren İstasyonu’ndan ilk demiryolu taşıması gerçekleştirildi.

_logolu.jpg

ANADOLU’NUN ANA LİMANI TEKİRDAĞ ASYAPORT OLDU

Marmaray’ın, Anadolu’yu Trakya’ya bağlaması, Türkiye’ye yeni bir dış ticaret kapısı daha açtı.

Artık yükler demiryolu ile Tekirdağ Asyaport üzerinden dünyanın her noktasına ulaşıyor.

btk_SM copy.jpg

MEDLOG LOJİSTİK’İN İLKLERİ BİTMİYOR

Geçtiğimiz hafta Marmaray üzerinden ilk yurt içi yük treninin Çorlu’ya gelmesiyle yük trenleri için Anadolu’dan Trakya’ya Doğu-Batı arasında kesintisiz bir yol açıldı. Bu bölgeden Orta Asya’ya demiryolu ile ilk ihracat da gerçekleştirildi.

100_6917.JPG

MEDLOG, YETKİLENDİRİLMİŞ YÜKÜMLÜ STATÜSÜ SAHİBİ İLK VE TEK FİRMA

MSC Grubu iştiraki şirketlerinden MEDLOG Lojistik Gemicilik ve Turizm A.Ş, Türkiye’de “Yetkilendirilmiş Yükümlü” kapsamında “İzinli Gönderici” ve “İzinli Alıcı” belgesine ve yetkilerine bir arada sahip olan ilk güvenilir ve yetkili taşıyıcı oldu.

DSC_2260.JPG

14-16 Kasım 2018 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen Uluslararası Logitrans Transport Lojistik Fuarı forum alanında düzenlenen “Atlas Lojistik Ödülleri” töreni ile toplam 27 ödül sahipleri buldu.

erol-yucel-kutu1.jpg

MSC'ye Teşekkür (Marin&Port)

Türk Armatörler Birliği Başkan Vekili Erol Yücel, Marin&Port Dergisi’nde yayınlanan röportajında MSC’ye teşekkür etti.

Bugünlerde hizmete girmesi beklenen Asyaport'tan da övgüyle söz eden Türk Armatörler Birliği Başkan Vekili Erol Yücel, şöyle devam etti:

bottom of page