ESKİŞEHİR’İN YENİ LİMANI ASYAPORT

Eskişehir’in Çukurhisar Demiryolu İstasyonu’nunda hizmet veren Medlog Lojistik, bölgenin seramik yüklerini Tekirdağ-Asyaport’a demiryolu ile aktarmasız taşıyarak dünyanın 500 limanına erişim imkanı sağlıyor. Ekim 2020’de Medlog’un, Çukurhisar İstasyonu’unda faaliyete geçmesi ile birlikte taşımalarına başlanan ve bugün 600. konteyner yüklemesini gerçekleştiren VitrA Karo için firmanın yetkililerinin
katıldığı bir tören düzenlendi.

BULGARİSTAN’A DEMİRYOLU ÇIKARMASI

Medlog Lojistik ve Asyaport yetkilileri 9-10 ve 11 Mart günlerinde Bulgaristan’da Bulgar ticaret odaları, sektör temsilcileri ve iş adamları ile bir araya geldi. Toplantılarda Trakya Bölgesi’ndeki demiryolu çalışmaları ve Tekirdağ’dan gerçekleştirilen demiryolu ile ilk transit yüklemenin 10 günlük avantajı hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

BULGARİSTAN’A TREN İLE İLK TRANSİT YÜK YOLA ÇIKTI

Türkiye’nin ilk ve en büyük transit limanı (Hub Port) olan Asyaport, kuruluş amaçlarından birini daha gerçekleştirdi. Geçtiğimiz Kasım ayında faaliyete geçen Medlog Tren İstasyonu’na bağlantısı ile Asyaport’a gelen yükler demiryolu ile Tekirdağ’dan Avrupa’ya taşınacak. Bu bağlamda ilk transit yük bugün Bulgaristan’a yola çıktı.

ULAŞTIRMA BAKANI ASYAPORT’TA İNCELEME YAPTI

Asyaport Limanı ve Medlog Tren İstasyonu’nu gezen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Asyaport Limanı’nın büyüme alanında inceleme yaptı. Yatırımlarından dolayı Asyaport Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer’e teşekkür eden Karaismailoğlu, “Ahmet Bey durmak yok yatırıma devam” dedi.

AVRUPA’YA YENİ YOL AÇILDI

Türkiye ihracatı son zamanlarda rekorlar kırsa da sınırlardaki sıkışıklık ve transit geçiş vizelerinde yaşanan
sorunlar, zaman ve döviz kaybına sebep oluyor. Bu duruma çözüm getirmek amacıyla 13 Kasım Cuma
günü Medlog Tekirdağ Tren İstasyonu’ndan ilk demiryolu taşıması gerçekleştirildi.

ANADOLU’NUN ANA LİMANI TEKİRDAĞ ASYAPORT OLDU

Marmaray’ın, Anadolu’yu Trakya’ya bağlaması, Türkiye’ye yeni bir dış ticaret kapısı daha açtı.

Artık yükler demiryolu ile Tekirdağ Asyaport üzerinden dünyanın her noktasına ulaşıyor.

MEDLOG LOJİSTİK’İN İLKLERİ BİTMİYOR

Geçtiğimiz hafta Marmaray üzerinden ilk yurt içi yük treninin Çorlu’ya gelmesiyle yük trenleri için Anadolu’dan Trakya’ya Doğu-Batı arasında kesintisiz bir yol açıldı. Bu bölgeden Orta Asya’ya demiryolu ile ilk ihracat da gerçekleştirildi.

MEDLOG, YETKİLENDİRİLMİŞ YÜKÜMLÜ STATÜSÜ SAHİBİ İLK VE TEK FİRMA

MSC Grubu iştiraki şirketlerinden MEDLOG Lojistik Gemicilik ve Turizm A.Ş, Türkiye’de “Yetkilendirilmiş Yükümlü” kapsamında “İzinli Gönderici” ve “İzinli Alıcı” belgesine ve yetkilerine bir arada sahip olan ilk güvenilir ve yetkili taşıyıcı oldu.

14-16 Kasım 2018 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen Uluslararası Logitrans Transport Lojistik Fuarı forum alanında düzenlenen “Atlas Lojistik Ödülleri” töreni ile toplam 27 ödül sahipleri buldu.

MSC'ye Teşekkür (Marin&Port)

Türk Armatörler Birliği Başkan Vekili Erol Yücel, Marin&Port Dergisi’nde yayınlanan röportajında MSC’ye teşekkür etti.

Bugünlerde hizmete girmesi beklenen Asyaport'tan da övgüyle söz eden Türk Armatörler Birliği Başkan Vekili Erol Yücel, şöyle devam etti:

KALİTE BELGELERİ

MEDLOG Lojistik, kalite odaklı hizmet çalışmaları doğrultusunda ISO 9001:2008 belgelerini almaya hak kazanmıştır.